piątek, 28 sierpnia 2015

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przykładowo Volkswagen Passat jest w różnej cenie za ten sam rocznik? Z zewnątrz może wyglądać tak samo, a wnętrze jest zupełnie inne. W jednym może być fabrycznie wbudowana klimatyzacja, a w drugim klimatronik. Wiadomo również, że wersja z radiem samochodowym będzie tańszym odpowiednikiem nawigacji samochodowej. Wszystko zależne jest od wyposażenia.

Działanie ABS
Chociaż wyjątkiem może być przykładowo kolor - biały jest tańszą opcją. Dodatkowym wyposażeniem samochodu może być również ABS (zapobiega blokowanie kół podczas hamowania), tempomat (utrzymuje stałą prędkość pojazdu), klimatyzacja automatyczna (odpowiada za stałą temperaturę we wnętrzu pojazdu), podgrzewane siedzenia lub lusterka, ESP (kontrola trakcji) itd.

Czujniki cofania
Czujniki cofania

Coraz częściej w samochodach montowane są czujniki cofania z podglądem na żywo gdzie wyświetlana jest odległość od przeszkody. Każda marka samochodu ofertuje bardzo dużo opcji wyposażenia samochodu. W najnowszych modelach Ford podczas wypadku lub stłuczki samochód sam zgłasza kolizję odpowiednim służbą. Motoryzacja rozwija się w szybkim tempie co wpływa znacząco na nasz komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz